Skip to content

Atomenergia

Japán a II. világháború után hihetetlen gyors fejlődéssel lett technológiai nagyhatalom. Ehhez szerintem nagyban hozzájárult a japánok mentalitása és kultúrája. A munkáltató melletti lojalitás és a szigorú fegyelem a híres német precizitást is felülmúlva óriási lökést adott a gazdaságnak és lehetővé tette az ugrásszerű technológiai növekedést. A japánok odaadását és precizitását senki nem vonja kétségbe.

De akkor mi okozta a fukusimai atomkatasztrófát? Láthatóan még a legképzettebb, legfegyelmezettebb összpontosítás is kihagy olyan lehetőségeket, aminek hatására beüt valami nem várt esemény. A nukleáris energiánál azonban ennek olyan következményi vannak, ami a földi életkörülményeinek idejéhez képest ÖRÖKRE kipusztítja a jelenlegi populációt. Az urán 238-as izotóp felezési ideje 4,5 milliárd év. Azaz 4,5 milliárd év múlva már csak fele akkora lesz a radioaktív sugárzás, 9 milliárd év múlva pedig csak a negyede. Szuper. Azt majd kivárjuk.

1 millió és 300 ezer tonna olyan radioaktív hűtővíz áll tartályokban, amivel a sérült reaktorban a fűtőelemeket hűtötték, hogy elkerüljék a kontrollálatlan maghasadás beindulását.

Most ezt radioaktív hűtővizet simán beleengedik az óceánba.

https://www.theguardian.com/world/2023/jul/04/fukushima-china-calls-for-suspension-of-japanese-plan-to-release-radioactive-water-into-sea

Ennyire vagyunk képesek. A legfejlettebb, legmagasabb technológiai tudással bíró országban.

Nézem a vodkától elborult tekintetű putyini “Z” háború aktivistáit. Most aláaknázták Európa legnagyobb atomerőműjét. Aztán odautazik ezekhez országunk kedvenc külügyminisztere és széles mosollyal megújítja a szerződést, és megkéri EZEKET, hogy építsenek ide is még egy, még nagyobb atomerőművet!

Továbbra is azt gondolom, hogy a nukleáris energia nem való az emberiség kezébe.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük