Ez előző bejegyzésekben az amerikai óriáscégeket állítottam pellengérre. Így a sorból az egyik legismertebb sem maradhat ki. Az informatikusok szakmai berkeiben a címben említett névvel emlegetik sokan azt az amerikai szoftveróriást, amelyik igen mély nyomot hagyott az számítástechnika elterjedésének világszintű robbanásában.
A kíméletlen profitnövelésre optimalizált fejlesztési irány messze előbbre valónak tekintette a marketinget, a felhasználók megnyerését, mint a szakmai és biztonsági kérdéseket. A kapitalizmus a piac megnyeréséről és az eladások növeléséről szól. Az etikai, erkölcsi és biztonsági problémák teljesen a háttérbe szorulnak ha a nyereség növeléséről van szó. Ez persze rengeteg szakmabeli ellenszenvét vonta magával. Az ellenszenv mellett persze bizonyára az irigység sem mellékes, hiszen mégiscsak a világ leggazdagabbjai közé emelte.
Talán ennek az irigységnek tudható be rengeteg vicc, ami Bill Gatesről szól.
A cégek és alapítványok névadása a szabad világban a kreativitás fokmérője is egyben, egy-egy jól eltalált márkanév könnyen ver gyökeret több millió ember fejében.
Az informatikusoknak nem új információ, hogy rengeteg linuxos csomagösszeállítás, azaz disztribúció érhető el. Az Ubuntu, Redhat és a Debian a több száz közül a legelterjettebbek. Azt már kevesebben tudják, hogy a Debian nevet, az alapító Ian Murdock az akkori szerelme jeléül Debra Lynnről kreálta: “Deb és Ian”.
Rossz nyelvek szerint a Microsoft név is Bill Gates szerelméhez köthető, de ott a névadó maga a hölgy volt, mikor az intim pillanatban szembesült a pici és puha testrésszel…
Nahát, ezt a poént még sosem hallottam. Hogy lehetséges ez?😀