Skip to content

Jordán Ferenc

Olvasom a címben jelzett szerző könyvét.

Nagyon tetszik a gondolkodása. Olvasmányosan, minden misztifikáció és álszentség nélkül ír az ökoszisztéma bonyolult hálózatáról. Minden gondolata olyan mintha én írtam volna, ( azzal a különbséggel, hogy neki a tudása is megvan hozzá és ráadásul ő tényleg tud írni.)

A minden mindennel kapcsolatban álló rendszerekben szinte lehetetlen bármiről úgy izoláltan beszélni, hogy nem vizsgáljuk annak más összetevőkkel fennálló kötődéseit.

Az emberi társadalom viselkedése és környezettudatossága nagyban függ a politikai elittől.

Nem véletlen, hogy sok közös pontot találok a korábbi bejegyzésemmel.

Egy rövid idézet a könyvből:

Többen eleve megkérdőjelezik az emberiség szerepét a klímaváltozás kialakulásában, sőt magát a klímaváltozást is. A demokrácia csodálatos hozadéka ez a fajta szabadon választható sötétség. Vannak országok, ahol hatalom gondoskodik a tömegek kellő mértékű tájékozatlanságáról. Az eddigiekben részletezett kihívások megoldásához intelligens társadalomra van szükség. Nyilván elsősorban az számít mennyire okosak, mondjuk, a mérnökök és a szívsebészek, de egy demokráciában az sem elhanyagolható szempont, hogy milyen a társadalom általános mentális állapota. Ahol viszont a “jó a kettes!”, “mindig hülye voltam matekból!”, “nem a papírtól lesz okos az ember” és “tornából felmentett, szemüveges bölcsész” mondatok jellemzik a feltörekvő tömegek hozzáállását, ott a demokratikus berendezkedés nem engedi, hogy a törpe, de intelligens kisebbség megoldja a problémákat.

A demokratikus rendszerekben időről időre illik megkérdezni a választókat, vajon elégedettek-e a politikai vezetéssel, avagy változtatni szeretnének. Ilyenkor választásokat tartanak, és minden rendes politikus alapvető érdeke, hogy újra őt válasszák meg. Ez azt is jelenti, hogy a választók kegyét a következő választásokon kell elnyerni, nem korábban, nem is később. Mindebből következik, hogy a bonyolult, hosszan tartó folyamatok, a lassan jelentkező ökológiai problémák teljesen érdektelenek egy hatékony döntéshozó számára.

Most, hogy több milliárd forint értékben hihetetlenül primitív választási szemét zúdul ránk mindenhonnan, még erősebben ütöttek a szavai.

1 thought on “Jordán Ferenc”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük