“Londonban március 2-án így álltak a fontosabb orosz részvények a 2021. december 31-i (békeidős) árazáshoz képest:
- részvény – változás (százalék)
- OGZD (Gazprom) -98,92
- LKOD (Lukoil) -98,99
- SBER (Sberbank) -99,93
- NVTK (Novatek) -98,38
- MNOD (Norilszk Nikkel) -97,55
Vagyis egy tavaly év végén 100 dolláros orosz részvény ma nagyjából 1-2 dollárt ér, gyakorlatilag lenullázódott, ment az egész a levesbe.
Ennek sok oka van, nyilván ha a Gazprom jövőre már egyetlen köbméter gázt sem adna el a Nyugatnak, csak belföldre vagy Kínába szállítana, akkor is többet érne, mint 1 százalék, de a kényszerű eladások, a vásárlási korlátozások ekkora áresést eredményeztek.”
Befektetői hozzáállás: a háborúk a legjobb időszakok a befektetésre
Szomorú dolog, de ökölszabálynak tekinthető, hogy a háborús időszakok miatt “világvégét” vizionáló, a tőzsdékről menekülő befektetők jelentős árfolyameséseket okoznak. Amennyiben tisztában vagy azzal, hogy immár huszadik alkalommal sem jön el a világvége, illetve utána is lesz élet, érdemes bevásárolnod ezeken az alacsony árfolyamokon. Nem kell még csak az sem, hogy pontosan az alját fogd meg, úgysem tudod pontosan kiszámítani.
Ezek a vásárlások tudják megalapozni azt az akár többszöröződését is a vagyonodnak, amely megalapozza a teljes további értéknövekedést.
forrás: https://hozaminfo.com/befektetoi-hozzaallas-haboruhoz-igazitva/
A pénzpiacok teljes gázzal pörögnek. A nyugdíj-megtakarításunk múlik azon, hányan halnak meg Kijevben. Minél nagyobb tragédiákról tudósít a média, a piaci hatások annál erősebbek és kézzel foghatóak lesznek. Ez nem összeesküvés-elmélet. Tény. Vajon a Gazprom részvényeket 1%-on ki fogja most fölvásárolni? Gondolom nem az az agyhalott golyófogó, aki a birodalom nagysága visszaállításának reményében, hurrázva ropogtatja géppisztolyát valahol az aknamezőn…